Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri.

Ankara Elvankent bölgesinde daha çok merkez olarak kabul edilen, yol cepheli, birinci bölgeye talep yaşandığını söyleyen" Ankara Elvankent, konutlarının ilk yapılan yerleridir. Burada altyapı hepsinden daha önce bittiği ve daha kaliteli binalar bulunduğu için fiyatları da değerlerine göre daha yüksektir. Tabi bu durum yola yakın olması bakımından da daha değerli. Ulaşım bakımından oldukça avantajlı. Daha önce böyle değildi, ancak nüfus artınca fazla sayıda taşıt seferleri düzenlenmeye başladı. Ankara Elvankent değeri Ankara’daki bölgelere yaptığımızı analize Ankara’ da yerleşmeler merkezleri dışarılara doğru kaydırırken Elvankent, Batıkent, İncek  ve Beysukent yerleşimi şehrin batıya doğru büyüye bildiğini gösteriyor.  Ankara Elvankent şehrin batısına arsalar ve arazilerin değerlenmesine sebep olmaktadır. Ankara Elvankent Gayrimenkuldeki değerlerden Ankara’daki bölgeye yapılan analizdeki Ankara’ya yerleşimin merkeze dışarıdaki Elvankent, Batıkent, Bilkent ve Beysukent yerleşimi şehrin batıya doğru büyüye bildiğini gösteriyor. Ankara Elvankent şehrin batısına arsalar ve arazilerin değerlenmesine sebep olmaktadır. Ankara  Elvankent Temelli, oranlarda, İncekteki gibi yerlerin kentin hızlı bir şekilde büyümeye devam eden  Elvankent, İncek semtlerini, toki’nin yaptığı toplu konutlara şehrimizin modern yapısına ayak uydurmaya çalışıyor, Dikmen, çiğdem, Ankara Elvankent Gayrimenkul oran yerleşmeleri lüks merkezleri rezidanslara ve nitelik olarak projeyi çerçeveleyip görünümleri ile Konya yolunda prestij bir bölgeyi düzenli hala getirebilmektir. Bu bölgede yapılan yüksek seviyede ulaşıma neticeye ‘de bu aksa yatırımların İncek Aksına kaymasına gelmektedir. Ankara’daki Batı ve Kuzeybatı sanayi bölgesin dede AVM’ ye toplu konutlara kooperatif ve yeni oluşuma projenin gelişimi sürüyor. Bu aks üzerinde yer alan Elvankent – yenikent- Batıkent, Eryaman Elvankent ve Etimesgut .vb. semtlerin değeri kazanılıyor. Şehrin kuzeydeki bu aksı oluşabilen protokol yolunun üzerindeki Elvankentde ve Keçiören ve altındağ ilçesi çerçevesini gerçekleştirirken NATO yolunda üzerine Mamak ve Elmadağ ilçelerine çerçeve gerçekleşirken kentsel gelişime projeye bölgenin eski olumsuzluğu imajı değiştirirken istenmektedir. Ankara Elvankent son döneme gayrimenkul sektörünün çerçevesine baktığımızda çok fazla gelişmeyi kaydeden semtin Yenimahalle eski yerleşimine ulus.

Fotoğraflar


 • ankarada konut alırken alınması gereken tedbirler, 2021-01-13

  KONUT ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Türkiye'de konut alım ve satımlarında zaman zaman bazı hesapta olmayan sorunlar yaşanabiliyor. Yeni bir ev satın alanların o evin eski borçlarını ödemek zorunda kalmaları oluyor. Konut satın alırken yeterince araştırma yapmayan ve bunun önlemi olacak işlemleri de uygulamayan yeni ev sahipleri geçmişe dair borçlardan sorumlu olabiliyorlar.Satın aldığı konutun iskan borcu,ısı yalıtım borcu,geçmişe dönük demirbaşlar borçları konutu satın alman bina yöneticisine başvurmaları ve bina yöneticilerinden alınan bağımsız bölüme ait hesap çizelgesi alınması gerekiyor. EVİN YENİ SAHİBİ ESKİ BORÇLARDAN SORUMLU MUDUR? Bir evin vergi, fatura, aidat gibi borçalarından mülk sahipleri sorumludurlar. Satış işlemi gerçekleşen evlerde geçmişe dair borçlar mülkün güncel sahibine ait olur. Ancak bu duruma aykırı bir Yargıtay kararı mevcuttur. Yargıtay geçtiğimiz yıllarda almış olduğu bir kararla, “evin yeni sahibi eski borçlardan mesul tutulamaz” demiştir. Lakin yine de uygulamada çeşitli sıkıntılar yaşanabilmektedir. Hukuken yeni bir ev satın alındıktan sonra eski borçlara dair bazı uygulamalar yapılmaktadır. Yeni ev sahibi bazı şartlarda eski borçlardan sorumlu olmazlar. Ancak mahkeme aşaması olursa uzun sürebileceği için bazı mağduriyetler yaşabilirler.Evin birikmiş emlak vergisi borcu bulunuyorsa bu borçlardan hem yeni ev sahibi hem de eski ev sahibi sorumlu tutulabilir. Eğer satın alma sırasında vergi borçlarına dikkat edilmezse yeni ev sahipleri eski vergi borçlarını ödemek durumunda kalabiliyorlar. Yeni ev sahipleri o evin aidat, apartman gider gibi borçlarını ödemek zorunda değildir. Satın alma işleminin yapıldığı tarihten sonraki borçlar yeni ev sahibini ilgilendirmektedir. Ancak mahkeme süreci başlaması durumunda eski giderlere dair borçlar nedeniyle yeni ev sahipleri konutlarını verimli bir şekilde kullanamayabilirler. KONUT SATIN ALIRKEN ESKİ BORÇLARDAN SORUMLU OLMAMAK İÇİN NELER YAPILMALI? Satın alınan evden dolayı ileride ekstra bir mali yükümlülüğün altına girmek istemeyenler satın alma sırasında bazı işlemler yapmalıdırlar. Öncelikle satın alınacak konutun geçmişe dair emlak vergisi borcu olup olmadığı araştırılmalıdır..

  Detaylar

 • Ankara'da 2021 konut kredisi Faiz oranları 1.34 Olarak belirlendi, 2021-01-13

  Detaylar

 • imar barışı, 2019-02-04

  imar barışı detayları

  Detaylar

 • Sincan Saraycık Toki Evleri Seçenekleriyle Satışa Sunuyor, 2019-01-07

  Elvankent ve Sincanın kesiştiği bölgede saraycık toki evleri satışa hazır 4 etaptan oluşmaktadır.2019 mart ayında 1 etap ilk oturum başlıyor.

  Detaylar

 • İMAR BARIŞI 6 AY SÜREYLE UZATILDI, 2019-01-07

  Detaylar

 • Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri., 2018-06-25

  Ankara Elvankent bölgesinde daha çok merkez olarak kabul edilen, yola cepheli, birinci bölgeye talep yaşandığını söyleyen şu bilgileri veriyor:" Ankara Elvankent, konutlarının ilk yapılan yerleridir.

  Detaylar

 • Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri., 2018-06-25

  Ankara Elvankent Gayrimenkul Türkiye’deki altyapıyı geliştiriyor. Önce yerleşme yerlerini sonra ulaştırma projelerini oluşturuyor.

  Detaylar

 • Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri., 2018-06-25

  Ankara Elvankent Gayrimenkul Halk Otobüsleri (ÖHO), Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA), çeşitli kurum ve kuruluşların çalışanlarına servis vermek amacıyla kullanmış olduğu minibüsler ve dolmuşlardır.

  Detaylar