Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri.

Ankara Elvankent Gayrimenkul Türkiye’deki altyapıyı geliştiriyor. Önce yerleşme yerlerini sonra ulaştırma projelerini oluşturuyor. Oluşan projelerde gayrimenkulün değerlenmesi ve yeni konutların ve projelerin de geliştiriyor. Başkent Ankara içinde bir benzerlik durumu da söz konularından biride olabilir . Ankara Elvankent İnşaat çalışmalarına başlamak için yapılan ihalede beş metro hattının toplamda 56 durak bulunacağını ve bölgelerin zamanla değer kazanmaktadır. Ankara Elvankent Gayrimenkul gelişmekte olan Türkiye’nin çok hızlı bir şekilde Büyümekte olan İstanbul üst düzeye bürokratlara ev sahipliği yapacak başkent Ankara da son zamanlarda Mesa’dan pasif inşaat ‘a kadar marka ve konut üreticinin projesinin üssü oldu. İstanbul’a göre daha düşük fiyatlardan arsa bulmanın mümkün olduğu Ankara’da üretilen niteliği konut metrekareleri, 3 bin TL ile 10 bin TL arasında değişiyor. Yeni projelere fiyatın aşırı bir şekilde yükselmekte olan ve önümüzdeki projelerin değeri artması bekleniyor ve sınırlanıyor. Ulaşımda kolay bir bölgede konutların tam tersi durumlarının söz konusunun olduğu markaları Ankara Elvankent Gayrimenkul Projelerinin yanı sıra gelişen kamu ulaşımını projenin başkent Elvankent Gayrimenkul piyasada hareketlenme sağlandığı bir diğer önemli unsurlardan biridir. Ankara Elvankent Gayrimenkul kamu projesinin ve ulaşımların gayrimenkul ile gelişen ve değer kazanan çok önemli unsurdur. Ankara Elvankent Gayrimenkul piyasada konutların talebine kentlerdeki talebi geliştirirken marka ve projelere yatırım amacı ile ilgi göstermek bu kesimi çok fazla geliştiren markaları projeye yatırım amacıyla gösterilen kesimlerin fiyatları İstanbul’un kademe kademe değil armasına neden olabilecek durumda. Ankara Elvankent fiyatların yüksek satış hızı yavaşlamaktadır. Bu yavaşlamanın sebebi ile Ankara Elvankent Gayrimenkul fiyatlarının yükselen satış hızını yavaşlatılabiliyor. Bu nedenle Ankara Elvankent’in önümüzdeki dönemlerde markaların konuta ve geliştiricileri içinde cazibesini yitirebileceğine dikkat çekiyor. Ankara Elvankent doğan bu kentlerdeki projeleri sten Mesa ve kentin gayrimenkule piyasaya yön verebilen markaların niteliğine  ve hareketli olamayacağını dikkat ediyoruz. Ankara Elvakent ,İncek , Eskişehir bölgelerine yayılan Ankara ve İstanbul şirketleri akını nedeni ile metro hattının düşük gelirli insanların kullandığı bir ulaştırma aracı olduğunu görmekteyiz.

Fotoğraflar


 • ankarada konut alırken alınması gereken tedbirler, 2021-01-13

  KONUT ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Türkiye'de konut alım ve satımlarında zaman zaman bazı hesapta olmayan sorunlar yaşanabiliyor. Yeni bir ev satın alanların o evin eski borçlarını ödemek zorunda kalmaları oluyor. Konut satın alırken yeterince araştırma yapmayan ve bunun önlemi olacak işlemleri de uygulamayan yeni ev sahipleri geçmişe dair borçlardan sorumlu olabiliyorlar.Satın aldığı konutun iskan borcu,ısı yalıtım borcu,geçmişe dönük demirbaşlar borçları konutu satın alman bina yöneticisine başvurmaları ve bina yöneticilerinden alınan bağımsız bölüme ait hesap çizelgesi alınması gerekiyor. EVİN YENİ SAHİBİ ESKİ BORÇLARDAN SORUMLU MUDUR? Bir evin vergi, fatura, aidat gibi borçalarından mülk sahipleri sorumludurlar. Satış işlemi gerçekleşen evlerde geçmişe dair borçlar mülkün güncel sahibine ait olur. Ancak bu duruma aykırı bir Yargıtay kararı mevcuttur. Yargıtay geçtiğimiz yıllarda almış olduğu bir kararla, “evin yeni sahibi eski borçlardan mesul tutulamaz” demiştir. Lakin yine de uygulamada çeşitli sıkıntılar yaşanabilmektedir. Hukuken yeni bir ev satın alındıktan sonra eski borçlara dair bazı uygulamalar yapılmaktadır. Yeni ev sahibi bazı şartlarda eski borçlardan sorumlu olmazlar. Ancak mahkeme aşaması olursa uzun sürebileceği için bazı mağduriyetler yaşabilirler.Evin birikmiş emlak vergisi borcu bulunuyorsa bu borçlardan hem yeni ev sahibi hem de eski ev sahibi sorumlu tutulabilir. Eğer satın alma sırasında vergi borçlarına dikkat edilmezse yeni ev sahipleri eski vergi borçlarını ödemek durumunda kalabiliyorlar. Yeni ev sahipleri o evin aidat, apartman gider gibi borçlarını ödemek zorunda değildir. Satın alma işleminin yapıldığı tarihten sonraki borçlar yeni ev sahibini ilgilendirmektedir. Ancak mahkeme süreci başlaması durumunda eski giderlere dair borçlar nedeniyle yeni ev sahipleri konutlarını verimli bir şekilde kullanamayabilirler. KONUT SATIN ALIRKEN ESKİ BORÇLARDAN SORUMLU OLMAMAK İÇİN NELER YAPILMALI? Satın alınan evden dolayı ileride ekstra bir mali yükümlülüğün altına girmek istemeyenler satın alma sırasında bazı işlemler yapmalıdırlar. Öncelikle satın alınacak konutun geçmişe dair emlak vergisi borcu olup olmadığı araştırılmalıdır..

  Detaylar

 • Ankara'da 2021 konut kredisi Faiz oranları 1.34 Olarak belirlendi, 2021-01-13

  Detaylar

 • imar barışı, 2019-02-04

  imar barışı detayları

  Detaylar

 • Sincan Saraycık Toki Evleri Seçenekleriyle Satışa Sunuyor, 2019-01-07

  Elvankent ve Sincanın kesiştiği bölgede saraycık toki evleri satışa hazır 4 etaptan oluşmaktadır.2019 mart ayında 1 etap ilk oturum başlıyor.

  Detaylar

 • İMAR BARIŞI 6 AY SÜREYLE UZATILDI, 2019-01-07

  Detaylar

 • Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri., 2018-06-25

  Ankara Elvankent bölgesinde daha çok merkez olarak kabul edilen, yola cepheli, birinci bölgeye talep yaşandığını söyleyen şu bilgileri veriyor:" Ankara Elvankent, konutlarının ilk yapılan yerleridir.

  Detaylar

 • Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri., 2018-06-25

  Ankara Elvankent Gayrimenkul Türkiye’deki altyapıyı geliştiriyor. Önce yerleşme yerlerini sonra ulaştırma projelerini oluşturuyor.

  Detaylar

 • Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri., 2018-06-25

  Ankara Elvankent Gayrimenkul Halk Otobüsleri (ÖHO), Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA), çeşitli kurum ve kuruluşların çalışanlarına servis vermek amacıyla kullanmış olduğu minibüsler ve dolmuşlardır.

  Detaylar