Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri.

Ankara Elvankent Gayrimenkul Halk Otobüsleri (ÖHO), Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA), çeşitli kurum ve kuruluşların çalışanlarına servis vermek amacıyla kullanmış olduğu minibüsler ve dolmuşlardır.  Ankara Elvankent Gayrimenkul çalışması alanın seçili olarak Ankara’nın batı koridorunda 2023 Ankara Elvankent Gayrimenkul Planlı projeleri ağırlıklı olarak gelişmesi planlanan depolama, kentsel çalışma, sanayi ve konut alanlarına yer verilmiştir. Ankara'nın sanayi bölgesinin içerisinde çok fazla konut projesi bulunmaktadır. Bunların idari yapılaşmasının üretim alanları ile birlikte Ankara'nın batı aksında yer almaktadır. Ankara Elvankent Yenimahalle ve Sincan İlçeleri bu OSB'leri ile Ankara Elvankent Mücavir Alan Sınırı dışında ve daha kuzeyde yer alan Ankara Elvankent Lojistik Üssü’ne hizmet veren toplu taşıma sistemlerine olan talep ise giderek artmaktadır. Ankara Elvankent Her ne kadar bu sanayi alanlarında çalışan mavi yakalı personellerin bir kısmı Sincan ve Yenimahalle’de ikamet ediyor olsalar da gelişime açılan Ankara'nın batı aksında Ankara'nın büyük depolama alanları ile sanayilerdeki tesislerinin oluştuğu bir gerçektir. Bunun yanı sıra gerekirse mavi gerekirse de beyaz yakalı personellerden bir kısmı, Ankara'nın farklı bölgelerinden bu alanlara gelmektedir. Bu gelişime karşılık; aynı aks için servis yapan toplu taşıma araç ve türleri arttırılmaya çalışılmaktadır. 2023 Başkent Ankara Elvankent Emlak İmar Planı ile hem Ankara'nın hem de batı ve kuzeybatı kesimlerinde önerilen genişleme alanlarının ve artan yatırım taleplerinin getireceği toplu taşıma sistemlerine olan talebin karşılanabilmesi amacı ile Ankara’ya bütün ulaşım planlarının yapılmasını gerekmektedir. Ankara Elvankent'deki fiyat olarak en uygun dairenin Elvankent’den alınacağını söyleyen Cengiz Eren Emlak Ofisi sahibi Cengiz Eren, fiyatların yüksek olmamasının bir diğer nedeninin Elvankent’in kooperatif bölgesi olmasından ve binaların 80 ile 100 metrekarelik standart dairelerden oluşmasından kaynaklandığını belirtiyor. şöyle devam ediyor:

Fotoğraflar


 • ankarada konut alırken alınması gereken tedbirler, 2021-01-13

  KONUT ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Türkiye'de konut alım ve satımlarında zaman zaman bazı hesapta olmayan sorunlar yaşanabiliyor. Yeni bir ev satın alanların o evin eski borçlarını ödemek zorunda kalmaları oluyor. Konut satın alırken yeterince araştırma yapmayan ve bunun önlemi olacak işlemleri de uygulamayan yeni ev sahipleri geçmişe dair borçlardan sorumlu olabiliyorlar.Satın aldığı konutun iskan borcu,ısı yalıtım borcu,geçmişe dönük demirbaşlar borçları konutu satın alman bina yöneticisine başvurmaları ve bina yöneticilerinden alınan bağımsız bölüme ait hesap çizelgesi alınması gerekiyor. EVİN YENİ SAHİBİ ESKİ BORÇLARDAN SORUMLU MUDUR? Bir evin vergi, fatura, aidat gibi borçalarından mülk sahipleri sorumludurlar. Satış işlemi gerçekleşen evlerde geçmişe dair borçlar mülkün güncel sahibine ait olur. Ancak bu duruma aykırı bir Yargıtay kararı mevcuttur. Yargıtay geçtiğimiz yıllarda almış olduğu bir kararla, “evin yeni sahibi eski borçlardan mesul tutulamaz” demiştir. Lakin yine de uygulamada çeşitli sıkıntılar yaşanabilmektedir. Hukuken yeni bir ev satın alındıktan sonra eski borçlara dair bazı uygulamalar yapılmaktadır. Yeni ev sahibi bazı şartlarda eski borçlardan sorumlu olmazlar. Ancak mahkeme aşaması olursa uzun sürebileceği için bazı mağduriyetler yaşabilirler.Evin birikmiş emlak vergisi borcu bulunuyorsa bu borçlardan hem yeni ev sahibi hem de eski ev sahibi sorumlu tutulabilir. Eğer satın alma sırasında vergi borçlarına dikkat edilmezse yeni ev sahipleri eski vergi borçlarını ödemek durumunda kalabiliyorlar. Yeni ev sahipleri o evin aidat, apartman gider gibi borçlarını ödemek zorunda değildir. Satın alma işleminin yapıldığı tarihten sonraki borçlar yeni ev sahibini ilgilendirmektedir. Ancak mahkeme süreci başlaması durumunda eski giderlere dair borçlar nedeniyle yeni ev sahipleri konutlarını verimli bir şekilde kullanamayabilirler. KONUT SATIN ALIRKEN ESKİ BORÇLARDAN SORUMLU OLMAMAK İÇİN NELER YAPILMALI? Satın alınan evden dolayı ileride ekstra bir mali yükümlülüğün altına girmek istemeyenler satın alma sırasında bazı işlemler yapmalıdırlar. Öncelikle satın alınacak konutun geçmişe dair emlak vergisi borcu olup olmadığı araştırılmalıdır..

  Detaylar

 • Ankara'da 2021 konut kredisi Faiz oranları 1.34 Olarak belirlendi, 2021-01-13

  Detaylar

 • imar barışı, 2019-02-04

  imar barışı detayları

  Detaylar

 • Sincan Saraycık Toki Evleri Seçenekleriyle Satışa Sunuyor, 2019-01-07

  Elvankent ve Sincanın kesiştiği bölgede saraycık toki evleri satışa hazır 4 etaptan oluşmaktadır.2019 mart ayında 1 etap ilk oturum başlıyor.

  Detaylar

 • İMAR BARIŞI 6 AY SÜREYLE UZATILDI, 2019-01-07

  Detaylar

 • Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri., 2018-06-25

  Ankara Elvankent bölgesinde daha çok merkez olarak kabul edilen, yola cepheli, birinci bölgeye talep yaşandığını söyleyen şu bilgileri veriyor:" Ankara Elvankent, konutlarının ilk yapılan yerleridir.

  Detaylar

 • Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri., 2018-06-25

  Ankara Elvankent Gayrimenkul Türkiye’deki altyapıyı geliştiriyor. Önce yerleşme yerlerini sonra ulaştırma projelerini oluşturuyor.

  Detaylar

 • Ankara Etimesgut Konut ve Elvankent Projeleri., 2018-06-25

  Ankara Elvankent Gayrimenkul Halk Otobüsleri (ÖHO), Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA), çeşitli kurum ve kuruluşların çalışanlarına servis vermek amacıyla kullanmış olduğu minibüsler ve dolmuşlardır.

  Detaylar